Wiosenna odsłona Warsaw Home była gwarancją rozkwitu biznesu

23-25 marca 2023 roku, Ptak Warsaw Expo i trzy eventy odbywające się jednocześnie. Wiosenna edycja Warsaw Home była innowacyjną platformą służącą integracji sektorów i pokazała, że biznes gotowy jest na rozkwit.

Ptak Warsaw Expo po raz kolejny zjednoczyło biznes i to w wielu aspektach. Wiosenna edycja Warsaw Home, która odbyła się w dniach 23-25 marca 2023 roku, przyciągnęła kilkanaście tysięcy odwiedzających, którzy weszli w kontraktacje z najważniejszymi i najbardziej sprawdzonymi producentami i dystrybutorami działającymi w poszczególnych sektorach. Tym razem były to biznesy budowlane (Warsaw Home Build), architektoniczno-ogrodnicze (Warsaw Home Green), a także te związane z artykułami dekoracyjnymi, wzornictwem i designem (Warsaw Home Gift).

Warsaw Home – platforma integracyjna dla przedsiębiorstw działających w wielu sektorach

Wiosenna edycja nastawiona była na dynamizację biznesu po okresie zimowym. Otworzyła ona przedsiębiorców przede wszystkim na nowe możliwości współpracy, dając doskonałą platformę do rozszerzenia bazy kontaktów biznesowych, nawiązania nowych relacji zawodowych, podpisania kontraktów i umów, a także zacieśnienia już istniejących współprac.

Ptak Warsaw Expo przez lata organizowania wydarzeń w formule targowej i kontraktacyjnej zbudowało bazę otwartych na kolejne współpracę firm, które stawiają na skuteczny networking. Dzięki temu odwiedzający eventy stają zarówno przed możliwością rozbudowy sieci kontaktów biznesowych, jak również negocjacji atrakcyjnych warunków współpracy długofalowej oraz zakupu towarów w preferencyjnych i niedostępnych nigdzie indziej cenach.

Warsaw Home – spotkanie najlepszych

Trzy odsłony wiosennej edycji Warsaw Home to kilkuset wystawców w Ptak Warsaw Expo. W ich gronie znaleźli się między innymi Kryształowy Świat, Husqvarna, Selt, Styrobud Górno, Biżuteria Ogrodowa, EuroPool, Dromax Design, Cermax, Polski Klaster Budowlany, KuBu, Gardenphilia, Stihl, Luxury Hottubs, Fence-Tech, GaBa, Chronos, Mazur, Bottonova Group, Blachy Pruszyński, Project Floors, EDG, Admonter, Mat-Tar, Haiko, My Spa, Guard, EpuFloor, Marmor Kos, GMC, Anapol, Arco Design, Hagen Jacobsen, OpenGift,pl, Pinus, Arguetta, LinkFair, DryPol, HEFRA czy Eco Deco.

Mocny akcent edukacyjny Warsaw Home

Wiosenna edycja Warsaw Home przyniosła ponadto możliwości edukacyjne. Uczestnicy mogli między innymi wziąć udział w wykładach „Zielone Marzenia i Inspiracje” przy udziale ambasadorek Olgi Piórkowskiej i Izabeli Szarmach. Podczas wydarzenia rozmawiano między innymi o tym, jak zaprojektować ogród w zgodzie z naturą, o czym pamiętać sprzedając za granicą, a także o trendach, wzornictwie i technologii dla ekologii w odniesieniu do wyposażenia ogrodów i tarasów. Niezwykle interesującą prelekcje wygłosiły również dr Anna Gajda i lekarz weterynarii Ewa Mazur, które podczas swojego wykładu szukały odpowiedzi na pytanie… ile zarabiają pszczoły i czy chodzą na L4.

Kolejnym z istotnych elementów wiosennej edycji Warsaw Home było Forum Budowlane Łukasiewicz, którego tematyka oscylowała wokół symbiozy nauki i biznesu. Podczas niego poruszany był między innymi temat krajowych i europejskich ocen technicznych, bezpieczeństwa pożarowego wyrobów budowlanych, zapobiegania skażeniom mikrobiologicznym wyrobów chemii budowlanej (Certyfikat czystości mikrobiologicznej linii produkcyjnej wyrobów budowlanych) czy też przyszłości rozwoju materiałów budowlanych w kontekście ochrony środowiska i termomodernizacji budynków.

To nie był jednak koniec możliwości edukacyjnych gwarantowanych przez Warsaw Home. Konferencja „Trendy i ekologia w kominkach” organizowana przy współpracy ze „Światem Kominków” postawiła akcent na bezpieczeństwo domów z kominkiem, a także na ogrzewanie domów drewnem i peletami. Nie zabrakło również prezentacji nowoczesnych rozwiązań i ekologicznych systemów odpowiadających uchwałom antysmogowym.

Cieszących się niezwykłą popularnością wydarzeniem towarzyszącym wiosennej edycji Warsaw Home były również wystawa bonsai i dębu polskiego. Ponadto, profesjonaliści mogli wziąć udział w certyfikowanym szkoleniu dla projektantów i wykonawców dachów zielonych, warsztatach projektowych z programem Gardenphilia DESIGNER czy bezpłatnym, certyfikowanym szkoleniu Federacji Arborystów Polskich pt. „Inwentaryzowanie drzew – propozycja ujednolicenia wymagań”.

Tym samym Warsaw Home było platformą nie tylko służącą do networkingu, budowania relacji i zwiększania rynku zbytu, ale również podnoszenia indywidualnych kompetencji dzięki zdobywaniu umiejętności „twardych”.

Kolejna odsłona wiosennej edycji Warsaw Home

Mamy dobrą wiadomość – Ptak Warsaw Expo nie zrezygnuje z integracji biznesu również jesienią tego roku. Kolejna edycja tego formatu Warsaw Home odbędzie się w dniach 7-10 listopada 2023 roku. Dziękujemy za udział w wiosennej odsłonie wydarzenia i zapraszamy na kolejną!

Mamy dobrą wiadomość – Ptak Warsaw Expo nie zrezygnuje z integracji biznesu również wiosną przyszłego roku. Kolejna edycja tego formatu Warsaw Home odbędzie się w dniach 23-26 października 2024 roku. Dziękujemy z udział w wiosennej odsłonie wydarzenia i zapraszamy na kolejną!