Odnieś sukces na Warsaw Home Build 2022

Warsaw Home Build w Ptak Warsaw Expo to wydarzenie, które stanowi ważny punkt w kalendarzu dla designerów, architektów i deweloperów. Ideą, która od początku przyświeca organizacji wydarzenia jest stworzenie platformy do pozyskiwania i wymiany kontaktów biznesowych z całego świata, zwiększania potencjału organizacyjnego firmy i budowania rozpoznawalności marki na rynku. Targi stanowią doskonałą okazję do przeprowadzenia bezpośredniej rozmowy z obecnymi i potencjalnymi klientami, jak również wprowadzenie na rynek i wypromowanie nowych produktów oraz usług.

Warsaw Home Build umożliwia nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy przedsiębiorcami związanych z architekturą i budownictwem. Jest to jedyne przedsięwzięcie tego typu w Polsce, które jest organizowane w oparciu o najwyższe, światowe standardy. Wydarzenie jest prawdziwym świętem dla branży. Impreza co roku przyciąga czołowych designerów, producentów, deweloperów, właścicieli sklepów, architektów, projektantów wnętrz; stanowiąc dla wszystkich uczestników wygodną platformę biznesową. Ostatnią edycję targów odwiedziło ponad 48635 odwiedzających z kraju i zagranicy, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą 759 wystawców z całego świata.

Targi to doskonałe miejsce do zaproszenia bazy swoich potencjalnych klientów i zaprezentowania im swoich produktów. To jedna z nielicznych okazji, gdy w tak krótkim czasie można spotkać się z tak wieloma klientami.

Odpowiednie zadbanie o wrażenia wizualne i estetykę stoiska, a także skuteczną komunikację, przede wszystkim przed rozpoczęciem targów, z pewnością skieruje większą uwagę uczestników wydarzenia na Twoją ofertę. Dzięki zastosowaniu poniższych wskazówek, wzmocnisz swój udział w targach, a także oszczędzisz wiele stresu i pieniędzy w trakcie organizacji stoiska.

Przed udziałem w targach przemyśl koncepcję swojego stoiska. Zastanów się jakie produkty są dla Ciebie najważniejsze – to pozwoli w pełni wykorzystać powierzchnię i rozplanować wyposażenie stoiska.

Gdy już będziesz miał plan, czas przejść do wyposażenia stoiska. Jego najważniejsze elementy to:

Branding – pierwszym elementem, jakiego odwiedzający szukają na stoisku to logo bądź nazwa firmy. Z wykorzystaniem banerów bądź – dla wzmocnienia efektu – ekranu LED, na którym wyświetlisz swoje flagowe produkty lub usługi.

Oświetlenie – jeden z najważniejszych elementów stoiska, który pozwoli Ci w pełni wyeksponować Ci najnowsze artykuły. Inteligentna gra świateł zdecydowanie podniesie atrakcyjność Twojego stoiska i produktu.

Podłoga – uzupełnia i podkreśla estetykę Twojego stoiska, o czym możemy przekonać się we wszystkich ośrodkach targowych na Świecie. Dlatego pokrycie powierzchni stoiska wykładziną jest w Ptak Warsaw Expo obowiązkowe.

Przyłącze prądu – wyobraź sobie, że zaraz zdobędziesz nowego klienta, ale on musi pilnie skorzystać ze swojego telefonu, który się rozładował. Oczywiście, oferujesz mu skorzystanie z ładowarki, ale… nie masz przyłącza na stoisku. To tylko jeden z przykładów, dlaczego podłączenie do prądu na targach, może się okazać kluczowe.

Miejsce do spotkań – targi to dziesiątki tysięcy osób i setki atrakcji, które generują hałas. Planując stoisko pamiętaj o eleganckim i dobrze wyposażonym miejscu, do którego zaprosisz potencjalnych kontrahentów, aby dobić interesu.

Powyższe kilka rad z pewnością pomoże Twojej firmie w osiągnięciu sukcesu na targach. Jeśli masz pytania i szukasz pomysłu na realizację swojego stoiska przejrzyj nasz katalog i skontaktuj się z nami – razem stworzymy coś wyjątkowego.

Atrakcje i aktywność

Podczas targów kluczowe jest przyciągnięcie, jak największej ilości potencjalnych klientów na swoje stoisko, pomocne w tym będą atrakcje, które przygotujesz. Ambasador Twojej marki prezentujący produkty, możliwość aktywnego testowania czy nagrody dla uczestników targów to tylko niektóre pomysły, które pomogą wyróżnić Twoje stoisko.

Nie zapominaj także o rzetelnym kapitale ludzkim podczas targów. Eksperci, którzy wyjdą do klienta i w przystępny sposób zainteresują go ofertą będą o wiele skuteczniejsi, niż jeden pracownik schowany w głębi ekspozycji.

Przygotowanie nowości to świetny pomysł na zaangażowanie i ściągnięcie obecnych klientów na stoisko. Z doświadczenia wiemy, że wszystkie innowacje i premiery interesują odwiedzających najbardziej.

Komunikacja

Wszystkie powyższe elementy składają się na ten najważniejszy – odpowiednią komunikację dotyczącą obecności na targach. Jako organizator zapewniamy tysiące odwiedzających i oferujemy szeroką gamę współpracy marketingowej przed rozpoczęciem targów z wykorzystaniem naszych kanałów.

Targi to także dobre miejsce do zaproszenia bazy swoich potencjalnych klientów i prezentacja im produktów face-to-face. To jedna z nielicznych okazji, gdy w tak krótkim czasie można spotkać się z tak wieloma klientami. Podczas Międzynarodowych Architektury i Materiałów Budowlanych wystawcy mogą skorzystać z programu Hosted Buyers. To skuteczna inicjatywa mająca na celu znalezienie nowych partnerów biznesowych i rozwój firm za granicami kraju.

Wspólny sukces

Udane targi dla naszych wystawców są miarą naszego sukcesu. Wierzymy, że ten artykuł będzie dla Was przydatny i pozwoli zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym uzyskanie możliwie najwięcej korzyści z udziału w Warsaw Home Build. Na każdym z powyższych etapów zapewniamy niezbędne wsparcie merytoryczne.